Perez i mahnitur nga Zidane: Është një bekim nga parajsa

Presidenti i Real Madridit, Florentino Pérez e ka përshkruar menaxherin Zinedine Zidane si një “bekim nga parajsa” pas triumfit të tij të fundit në Superkupën Spanjolle.

Zidane ka fituar secilën nga finalet e tij si trajner i Madridit, duke marrë kupën e nëntë me një fitore të tensionuar kundër Atlético Madrid në Supercopë të dielën, shkruan Indeksonline.

Real Madrid fitoi 4-1 me penallti pas një barazimi pa gola, falë edhe një ndërhyrje nga Federico Valverde ndaj Alvaro Morata minutat e fundit të kohës shtesë.

Ky ishte titulli i parë i ekspeditës së dytë të Zidane si bosi i Madridit, por Pérez është i sigurt që francezi është i gatshëm të japë suksesin e mëtutjeshëm.

“Zidane ka shumë trofe dhe ne jemi shumë të lumtur për të. Shpresoj që ai të fitojë më shumë trofe,” tha Perez, siç raportohet nga Marca. “.

“Zidane ka një marrëdhënie të dashur me Real Madrid. Ai vendosi të pushojë për një vit dhe tani ai është rikthyer me energji të ripërtërirë. Zidane është një bekim nga parajsa.”

“Ne kemi ardhur këtu pa disa lojtarë të shkëlqyeshëm si Hazard, Benzema dhe Bale,” tha ai. “Zidane ka qenë në gjendje të bashkojë një ekip dhe ne fituam trofeun”.

“Unë mendoj se ne jemi në rrugën për të gjetur veten përsëri pas një rënie të vogël. Njerëz të rinj kanë hyrë që kanë dhënë intensitetin e ekipit dhe ne jemi në një rrugë të mirë.”

“Ne e sollëm Courtois këtu sepse besojmë se ai është portieri më i mirë në botë, dhe ai ka qenë. Ai ishte një nga lojtarët kryesorë në fitore”, tha Perez.


Shtuar 13.01.2020 08:10