Nuk humb kohë, Haaland lojtari i muajit në Bundesligë

Haaland u transferua nga Salzburg drejt Dortmund vetëm gjatë afatit kalimtuar të janarit dhe menjëherë ka treguar aftësitë e tij të jashtëzakonshme.

Haaland arriti të shënoj 5 gola vetëm në dy ndeshjet e para në këtë ligë.

Kurse tani ai ka gjithësej 8 gola me skuadrën e Dortmundit dhe ka bërë një asistim.

Haaland ju bashku Dortmundit në muajin janar të këtij viti nga skuadra e Salzburgut dhe që nga transferimi i tij futbollisti ka treguar paraqitje fantastike./


Shtuar 15.02.2020 12:06