Mkhitarian i bashkohet zyrtarisht Romës (FOTO LAJM)

Autor i 9 golave dhe 6 asisteve në 27 ndeshjet në të gjitha kompeticionet sezonin e kaluar me Romën ku ishte në huazim nga Arsenali, Henrikh Mkhitarian kthehet sërish te verdhekuqtë. Mesfushori sulmues prishi kontratën me Topçinjtë përpara se t’i drejtohej Italisë.

Mkhitarian ishte bashkuar me Arsenalin në janar të vitit 2018 nga Manchester United, por nuk arriti kurrë të integrohej në ekip. Futbollisti Armen, tashmë do të përpiqet të rigjejë formën, e cila është ngadalësuar paksa prej disa sezone.


Shtuar 1.09.2020 07:36