Liridon Krasniqi merr pasaportën e Malajzisë, pritet të përfaqësojë kombëtaren aziatike

Ylli Kosovar, Liridon Krasniqi është pajisur më pashaportën e Malajzisë mëngjesin e sotëm.

Futbollisti nga Vitia që është pjesë e skuadrës Johol Darul Tazim tashmë ka të drejtë të luaj edhe për Malajzinë.

28 vjeçari ka qenë pjesë e Kosovës para se të pranohet me të drejta të plota në FIFA dhe UEFA por nuk luajti asnjëherë pas pranimit.

Mesfushori ofanziv ishte në formë të mirë derisa ishte pjesë e Kedah, por nuk e gjeti vetën në dy skuadrat tjera.


Shtuar 3.02.2020 09:12