Interi i “turbullt”, Vidal apo Eriksen?

Dy objektivat e mesfushës së Interit u analizuan në edicionin e sotëm të Corriere dello Sport.

Arturo Vidal është përforcimi i kërkuar fuqishëm nga Antonio Conte dhe Inter duan të kënaqin trajnerin e tyre. Por rezistenca e Barcelonës duhet të tejkalohet. Në realitet, është një pyetje për të rregulluar bilancin dhe njëzet milion euro, edhe pse një huazim me detyrim për ta blerë, do të ishte e mjaftueshme për të bindur Blaugrana të shesë kilianin.

Sidomos pasi klubi katalanas tashmë e ka identifikuar Dani Olmo të Dinamo Zagreb si zëvendësimin.

Për Eriksen situata është e ndryshme. Nerazzurri foli me agjentin e tij, Schoots dhe Tottenham. Do të duheshin 25 milion euro në total (me komisione) për ta larguar menjëherë lojtarin dhe do të ishte zgjidhja e preferuar e klubit anglez.


Shtuar 5.01.2020 10:19