Formacionet zyrtare, Milan-Torino

Milani dhe Torino do të përballen në 20:45 nw “San Siro” për të zhvilluar takimin e javës së 24-rt të kampionatit italian.

Të dyja skuadrat kanë rreshtuar në fushë lojtarët më të mirë. Milani i Stefano Piolit do t kërkojë të fshijë nga kujteasa humbjen e derbit me Interin 4­-2.

Në rast fitoreje ndaj “Granatave”, atëherë Milani futet në radhën e skuadrave pretendente sezonin e ardhëm në Ligëm e Kampioneve, kurse Torino njeh vetëm umbje në 5 takimet e fundit në kampionat.


Shtuar 17.02.2020 18:58