Kapi dhe sulmuesin: Ylli i Juventusit me koronavirus (FOTO LAJM)

Edhe pse klubi i Juventusit nuk ka konfirmuar ende asgjë, në Argjentinë pretendojnë se ylli i bardhezinjve Paulo Dibala është infektuar me koronavirus, ndërsa ka dyshime dhe për shokun e skuadrës Gonzalo Higuain.

“El Nacional” pretendon se 26-vjeçari Dibala rezultoi pozitiv me koronavirus, ndërsa dyshohet se Higuain është infektuar pasi ka patur kontakt me bashkëkombasin.

Infeksioni dyshohet se është përhapur nga shoku i skuadrës Daniele Rugani.

Paulo Dybala es el segundo jugador de la Serie A en tener coronavirus


Shtuar 12.03.2020 23:00