Disa nga shkëmbimet më të mëdha në historinë e futbollit

Shumë klube kanë përjetuar humbje të mëdha gjatë kësaj kohe, dhe në afatin kalimtar do të kenë buxhet të limituar për transferime.

Ajo që pritet të aktualizohet këtë verë, do të jenë shkëmbimet e lojtarëve.

Përmes shkëmbimeve, skuadrat do të përforcojnë radhët e tyre.

Në futboll, nuk kanë qenë rastet e rralla kundër kanë ndodhur shkëmbime mes futbollistëve.

Kujtojmë se Inter dhe Barcelona në vitin 2009, shkëmbyen Zlatan Ibrahimovic dhe Samuel Eto’o.

Më poshtë, e gjeni listën me shkëmbimet më të mëdha që kanë ndodhur në futboll:

Alexis Sanchez – Mkhitaryan (Man Utd – Arsenal)

Ashley Cole – William Gallas (Arsenal – Chelsea)

Clarence Seedorf – Francesco Coco (Inter – Milan)

Samuel Eto’o – Zlatan Ibrahimovic (Barcelona – Inter)

Roberto Carlos – Ivan Zamorano (Inter – Real Madrid)

Ricardo Quaresma – Deco (Barcelona – Porto)

Luis Garcia – Fernando Torres (Liverpool – Atletico Madrid)


Shtuar 14.05.2020 10:57