Covid-19 ndalon ndeshjen spanjolle, klubi me emër rrezohet nga kategoria

Deportivo la Korunja-Fuenlabrada është ndeshja e vetme që nuk u luajt në Ligën e Dytë spanjolle për shkak se 6 nga pjesëtarët e stafit dhe futbollistë të Fuenlabradës dolën me Koronavirus pak orë përpara sfidës.

Në këtë mënyrë Deportivo ra një kategori më poshtë.

Ditën e djeshme janë mësuar edhe përgjigjet e futbollistëve të tjerë të skuadrës spanjolle dhe kanë rezultuar edhe 5 të prekur nga Koronavirusi. Ata janë izoluar në një hotel.


Shtuar 24.07.2020 17:08