Atalanta mesazh emocionues pas kualifikimit: Bergamo është me ju, mos u dorëzoni

Pas fitores ndaj Valencias dhe kualifikimit në çerekfinalen e Champions League, lojtarët kanë shfaqur fanellën për qytetin e prekur nga koronavirusi me mesazhin emocionues: “Bergamo është me ju, mos u dorëzoni”.

Ndërkohë dhe në Twitter Atalanta u bëri një apel fansave të mos krijojnë tubime në qendër të Bergamos, në aeroportin Orio al Serio ose në Centro Bortolotti në Zingonia kur ekipi të kthehet nga Valencia. /albeu.com/

View this post on Instagram

"Bergamo është me ju, mos u dorëzoni" 👏

A post shared by Albeu Sport 🇦🇱 🇽🇰 🇲🇰 (@sportalbeu) on


Shtuar 10.03.2020 22:55