Rrezikuan mbytjen, 3 të rinj shpëtohen mrekullisht në kohë

Rrezikuan të mbyteshin teksa po lehashin në det tre të mitur, gjatë paadites së sotme.

Ngjarja ndodhi në Divjakë, por fatmirësisht kanë ndërhyrë në kohë rojet bregdetare dhe bënë të mundur shpëtimin e tyre.

Në vendngjarje shkoi menjëherë policia dhe ambulanca.

Ata më pas janë dërguar në spitalin e Lushnjës, ku raportohet se janë jashtë rrezikut për jetën.

Tre të miturit të oshës 12, 13 dhe 17 vjeç ishin banorë të fshatit Tërbuf.


Shtuar 25.07.2020 17:20