Protesta e studentëve, Rama e nis ditën me premtime (VIDEO)

Ka kaluar një vit nga protesta studentore që shkaktoi jo pak zhurmë në media dhe në popull.

Ata u rikthyen vetëm pak ditë më parë duke protestuar ndaj mënyrës si Rama vendosi të reagonte ndaj studentëve dhe pikave që ata kërkuan duke e quajtur mashtrim.

Mengjesin e sotem, Kryeministri Rama ka postuar nje video nga puna ne kantieret e nisura ne konvikte.

Video e postuar nga Rama eshte per konviktin e vajzave të Universitetit “Ismail Qemali” në Vlorë. Sipas tij, së shpejti do të fillojë edhe gara për Kampusin e Madh të Universitetit të Tiranës.

MIRËMËNGJES

nga puna që vijon në kantieret e Paktit për Universitetin, Ju uroj një ditë të mbarë me konviktin e vajzave të Universitetit “Ismail Qemali” në Vlorë, teksa së shpejti starton gara për Kampusin e Madh të Universitetit të Tiranës. /albeu.com/


Shtuar 24.01.2020 07:37