Plane për të dalë? Ky është parashikimi i motit për nesër

Kushtet e qëndrueshme dhe moti i kthejllët mbeten prezent në vendin tonë, ku gjatë paradites vranësirat e lehta do të jenë të spostuara në zonat malore.

Por gjatë pjesës së dytë të ditës vranësirat kalimtare do të shfaqen dhe në zonën e ulët të vendit.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit, mbeten të pandryshuara në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke u luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -4 gradë Celsius deri në 14 gradë Celsius.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë. /albeu.com/


Shtuar 14.01.2020 18:51