Mijëra manifestues para Presidencës, Ilir Meta ulet në gjunjë e ndez atmosferën (FOTO LAJM)

Në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” po zhvillohet manifestimi i Presidentit Meta.

Meta ka zbritur në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”
i shoqëruar nga personalitete të fushave të ndryshme në vend, në atë që e ka quajtuer manifestimin për rivendosjen e sovranitetit.

Ai ka përshëndetur me dy gishta dhe me simbolin e shqiponjës nga podiumi i ngritur në bulevard, duke “ndezur” të pranishmit.

Më pas është dëgjuar himni kombëtar, për të vijuar me thirrjet “E duam Shqipërinë si gjithë Europa” dhe thirrje në kor “Rama ik!””

Sic mund t’a shihni në fotot e bashkëngjitur lajmit, Presidenti Meta është ulur në gjunjë përballë manifestuesve. /albeu.com/


Shtuar 2.03.2020 17:18