Mbërrin i nxehti afrikan, sa do të shënojë termometri sot

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 20ºC në 34ºC, në zonat e ulëta nga 25ºC në 41ºC dhe në zonat bregdetare nga 27°C në 41ºC.

Era do të fryejë në drejtim Veripërëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Në Kosovë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë mot të kthjellët. Sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 20ºC deri në 37ºC dhe në zonat e ulëta nga 25ºC në 368ºC.


Shtuar 28.07.2020 06:04