Lajme të keqija për ju që nisët plazhin: Moti bën kthesën e madhe!

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim.

Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal përgjatë relieveve malore në jug, e juglindje të vendit.

Lokalisht reshje në formën e shtrëngatave. Era do të jetë nga kuadrati i veriut me 1-10m/s.

Temperaturat parashikohen :
zonat malore 13°C deri në 28°C
zonat e ulëta 18°C deri në 34°C
zonat bregdetare 16°C deri në 33°C


Shtuar 13.07.2020 21:14