Tërmeti, Prokuroria kërkon burg për ish-kreun e ALUIZN-it

Ditën e sotme Gjykata e Durrësit ka caktuar në mungesë masën “arrest me burg” për disa persona të shpallur në kërkim në sajë të mega-operacionit pas tërmetit të 26 nëntorit..

Prokuroria e Durrësit ka kërkuar burg për ish-kreun e ALUIZN-it Flamur Gjuzi, Artur Çelën, Skerdiliad Bellon si dhe Artemis Malkon.

Po ashtu, e njëjta masë është kërkuar dhe për Rasim Shehun dhe Aldo Dakavellin.


Shtuar 20.02.2020 18:04