“S’kam parë kurrë porno”, Arbenita tregon si ndihet për këtë (FOTO LAJM)

Pak më parë Arbenita tregoi se s’ka parë asnjëherë porno në jetën e saj dhe kjo deklaratë nuk mund të kalontë pa vëmëndjen e duhur.

Modelja e njohur, ka publikuar një video që flet për pornografinë, dhe një nga ëebsite-t më të mëdha siç është PornHub, i cili ka mbi 100 milionë shikime në ditë anembanë botës.

Ndër të tjera videoja flet për përdhunimet dhe abuzimet seksuale që janë përcjellë përmes internetit, dhe hetimet që kanë nisur ndaj faqes së njohur.

Sipas videos, Pornhub po lejon dhe përfiton nga videot e dhunimit dhe trafikimit seksual të fëmijëve.

Arbenita e ka ndarë videon në Instastory-n e saj, ndërsa shkruan:

“Jam e lumtur që nuk kam parë asnjëherë porno në jetën time”!

Videoja tregon se ka pasur mjaft vajza të mitura që janë bërë pjesë e pornografisë, ndërsa bëhet thirrje për firmosjen e një peticioni, në mënyrë që t’i jepet fund abuzimeve seksuale.


Shtuar 4.07.2020 10:35