“Poshtë Rama”, banorët e Astirit tregojnë se do t’i bashkohen studentëve

Dita e sotme sënon për banorët e Astirit ditën e 63 të protestës.

Sot protesta nisi rreth orës 17 te “Unaza e Re” në kryeqytet.

Banorët kundërshtojnë prishjen e banesave të tyre siç e parashikon plani për ndërtimin e aksit nga sheshi “Shqiponja” deri te mbikalimi pranë pallatit me shigjeta, si dhe kërkojnë rrëzimin e projektit.

Protestuesit kanë lëshuar thirrje kundër qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama.

Ata kanë paraljmëruar se të hënën do të bashkohen me studentët. /albeu.com/


Shtuar 5.01.2019 18:12