Ndiheni “të fryrë” pa arsye? Konsumoni një nga këto ushqime

Fakti që frekuentoni rregullisht palestrën apo dieta super e shëndetshme nuk ka të bëjë aspak me fryrjet e barkut: u ndodh të gjithëve. Mirëpo, teksa arsyet e fryrjes mund të jenë të vështira për t’u identifikuar, zgjidhja e këtij problemi nuk është dhe aq e vështirë.

Mjafton të konsumoni ushqimet e duhura. Më poshtë zbuloni 8 ushqimet verore, që do t’ju ndihmojnë të sheshoni si me magji barkun dhe të jeni gati për trupin e famshëm të verës, për të cilin kujtohemi përgjithësisht në fund të majit.

Shalqiri

Domatet

Kivi

Kastravecat

Frutat e pyllit

Avokado

Shparagujt/albeu.com

 

Shtuar 23.05.2022 19:54