Meta nuk dekreton shkarkimin e Ditmir Bushatit, përplasja e radhës me Ramën

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka vendosur që të mos dekretojë shkarkimin e DitmirBushatit si ministër i Jashtëm pavarësisht kërkesës së Ramës për ta zëvendësuar atë me Gent Cakajn. 

Ndërkohë, Presidenti ka dekretuar shkarkimin e Damian Gjiknurit, Senida Mesit, Lindita Nikollës, Arben Ahmetaj, Sonila Qato, Mirela Kumbaros dhe Niko Peleshit.

Ministrat që u larguan

Senida Mesi, Zv.kryeministre

Arben Ahmetaj, Ministri i Financave


Shtuar 5.01.2019 19:03