E bujshme, Juventusi shfaq interes për talentin e Kosovës

Klubi Italian i Juventusit ka shfaqur interes për Donis Avdijaj. 22 vjecaripjesë e kombëtares së Kosovës, lauan në kampionatin holandez te skuadra e Wiellem. 

Por sipas asaj që shkruajnë mediat italiane dhe “Calciomercato”, interesimi i radhës nga ardhur nga kampionët e Italisë Juventusi.

Palët janë takuar në fund të vitit të shkuar, në dhjetor, teksa kanë diskutuar për mundësinë që ai të vishet bardhezi.

Por jo me ekipin e Massimiliano Allegrit, por me Juventusin U-23 që më pas fantazisti të këtë mundësi të përmirësohet pse jo dhe të luajë një ditë me Ronaldon.

Avdijaj është vetëm 22 vjeç dhe ka ende rrugë për të bërë, kontrata e tij skadon verën që do të vijë, ndaj edhe mund të transferohet me parametra zero.

Avdijaj me Kosovën ka luajtur gjashtë ndeshje dhe shënuar dy gola

Ndërkohë Avdijaj këtë sezon e ka nisur mjaft mirë aventurën me skaudrën e Ëiellem teksa ka shënuar 4 gola në 12 ndeshje. /albeu.com/


Shtuar 5.01.2019 18:14