Sot gjashtë viktima, sa raste të reja me COVID-19 u shënuan në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 1507 testime prej të cilave janë kofirmuar vetëm 88 raste.

Prej tyre në Shkup-23, Kumanovë-8, Dibër-2, Shtip-10, Prilep-3, Tetovë-2, Strugë-11, Veles-2, Manastir-3, Ohër-8, Kavadar-1, Gostivar-4, Strumica-1, Makedonski Brod-4, Vinicë-2, Shën Nikollë-2, Kërçovë-2.

Kanë ndërruar jetë edhe 6 pacientë, prej tyre dy nga Shkupi, një nga Gostivari, një nga Tetova dhe një nga Shtipi.

Ndërsa Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 113 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 11.289, prej të cilëve 7221 janë shëruar, ndërsa 511 kanë ndërruar jetë. Raste aktive për momentin janë 3557


Shtuar 5.08.2020 12:00