Rriten ndjeshëm shifrat, 8 viktima dhe 199 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë bërë 1545 testime, ndërsa janë regjistruar 199 raste të reja me Kovid – 19.

Shkup 90

Kumanovë 17

Dibër 6

Shtip 9

Prilep 3

Tetovë 12

Strugë 12

Manastir 2

Ohër 4

Kavadar 2

Gostivar 5

Strumicë 2

Radovish 1

Krushevë 1

Probishtip 3

Demir Hisar 1

Sveti Nikollë 24

Kërçvovë 3

Resnjë 2

Sot Instituti për Shëndët Publik ka regjistruar 120 pacientë të shëruar, 94 prej të cilëve në Shkup, 1 në Dibër, 4 në Shtip, 1 në Prilep, 9 në Tetovë, 1 në Strugë, 76 në Ohër, 2 në Gostivar, 1 në Krushevë dhe në Makedonski Brod.

Kanë ndërruar jetë 8 persona, një pacientë në Shkup, një në Shtip, katër në Tetovë dhe dy pacientë nga Struga.

Në Klinikën për Sëmundje Infektive kanë ndërruar jetë 3 persona të moshës 24, 63 dhe 64 vjeçare. Në spitalin ‘8 shtatori’, ka ndërruar jetë një paciente e moshës 54 vjeçare. Në spitalin e Tetovës kanë ndërruar jetë dy pacientë të moshës 70 dhe 74 vjeçare. Në Strugë, në Institutin e Nefrologjisë Ka ndërruar një pacient i moshës 56 vjeçare, në spitalin e Strugës ka ndërruar jetë një paciente e moshës 83 vjeçare.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarëve me koronavirus që nga fillimi pandemisë, ka shkuar në 7975, numri i pacientëve të shëruar në 4080, i të vdekurve në 376. Ndërkaq, për momentin raste aktive janë 3519.


Shtuar 12.07.2020 08:57