TIRANË/ Qytetarët braktisin banesat, frikë nga tërmeti (VIDEO)

Tërmeti i fuqishëm me magnitutë 5.4 i shkallës rihter, ka tronditur Durrësin dhe Tiranën.

Nga informacionet e para mësohet se tërmeti ka zgjatur plot 10 sekonda duke frikësuar qytetarët të cilët tashmë kanë pushtuar rrugët e Tiranës e Durrësit.

Sipas institutit të gjeoshkencës epiqendra është në Hamallajt të Durrësit dhe paraprakisht tërmeti ka qenë 5.4 ballë.


Shtuar 28.01.2020 21:00