“Sa më do, e dashur?”, Greg Rama i kushton vargje të ndjera Kristit (FOTO LAJM)

Djali i kryeministrit Edi Rama, ditën e sotme ka ndarë në Instagram një foto ku nuk ka ngurruar të shkruajë vargje të ndjera nga poeti Teodor Keko.

Wshtë një foto pamje nga deti i qete nen nje rreze drite.

“Ne rrinim të heshtur pranë detit, vështrimi mbi ty më mbeti. “Sa më do, e dashur?” Ti sytë hodhe nga deti…,”

Kujtojmë se Gregu humbi njeriun e afërt nga termeti tragjik i 26 nentorit. Kristi Reçin, studente e Mjekesisë, gjeti vdekjen bashke me familjen nen rrenojat e pallatit.

Sipas mediave italiane, studentja e mjekësisë dhe Gregu ishin bashkë prej dy vitesh dhe ishin fejuar, madje një gjë e tillë u konfirmua edhe nga vetë kryeministri Rama.


Shtuar 5.01.2020 11:16