LISTA/ Top 10 mbrojtësit më të mirë të djathtë në botë aktualisht

Trent Alexander-Arnold ka arritur të mposhtë konkurrencën me Kyle Walker dhe Aaron Wan-Bissakan për t’u shpallur mbrojtësi i djathtë më i mirë në botë.

21-vjeçari po tregon formë të lartë që dy sezone te Liverpooli, derisa kishte arritur të futej në skuadrën e parë në vitin 2016.

FourFourTwo ka përpiluar një listë me dhjetë mbrojtësit e djathtë më të mirë aktualisht në botë:

10) Thomas Meunier (Paris Saint-Germain)

9) Nelson Semedo (Barcelona)

8) Dani Carvajal (Real Madrid)

7) Benjamin Pavard (Bayern Munich)

Benjamin Pavard gjatë Kampionatit Botëror (Foto: Getty Images)

6) Ricardo Pereira (Leicester City)

5) Achraf Hakimi (Borussia Dortmund)

4) Kyle Walker (Manchester City)

3) Aaron Wan-Bissaka (Manchester United)

2) Joshua Kimmich (Bayern Munich)

1) Trent Alexander-Arnold (Liverpool).

/Telegrafi/


Shtuar 31.03.2020 15:31