Ibrahimovic fillon me kushtet: Nesër dua 70 mijë tifozë, ndryshe nuk luaj

Milano-Sampdoria mund të jetë sfida e Zlatan Ibrahimovic. Suedezi ka të ngjarë të luajë që nga fillimi, pavarësisht se ka ardhur vetëm disa ditë më parë dhe do të kalojë disa seanca stërvitore.

Pritet që 60 mijë tifozë të mbërrijnë në San Siro për të parë rikthimin e sulmuesit, por siç duket, vetë Ibrahimoviq ka një ambicie pak më ndryshe në këtë kuptim.

“Sa spektatorë priten nesër në San Siro? 60 mijë? Unë dua të paktën 70 mijë, përndryshe, nuk do të luaj,” tha lojtari në një mënyrë shaka për Corriere della Sera.

Zlatan akoma ndjehet si mbret, një futbollist që zhvendos ekuilibrin dhe që mund ta nxjerrë Milanin nga telashet. Kush e di nëse numri i pritshëm i spektatorëve do të rritet deri nesër pasdite.

Një nga arsyet pse Milani ka vendosur të investojë në Ibrahimoviç është pikërisht kjo. Sjellja e njerëzve dhe entuziazmi përsëri në San Siro. Tifozët e Milanit e kanë ndjekur gjithmonë skuadrën në numër të madh por me rikthimin e Ibrës, përqendrimi është tek fitimet shumë më të larta në kuti.


Shtuar 5.01.2020 10:53