Dy viktima dhe 41 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 654 mostra të marra, kanë rezultuar pozitive 41 raste.

Ndërkohë, kanë humbur jetën dy pacientë:1 rast nga spitali Gjilan dhe 1 rast nga spitali Prizren.

IKSHPK njofton se numri total i rasteve pozitive është 15.855 raste nga 70.873 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 632 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 73 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13.929 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.294.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 11 raste, komuna Gjilan 9 raste, komuna Gjakovë 6 raste, komuna Viti 4 raste, komuna Mitrovicë 3 raste, komuna Pejë 3 raste dhe me nga një rast Deçan, Kamenicë, Klinë, Podujevë dhe Skenderaj.


Shtuar 5.10.2020 13:09