Besart Berisha, “lojtari i dekadës” në Australi (FOTO LAJM)

Besart Berisha ka zhvilluar paraqitje të shkëlqyera në kampionatin australian të futbollit.

Për këtë tifozët e Ligës Australiane të futbollit e kanë shpallur Berishën si lojtarin më të mirë të dekadës në Australi.

Berisha është njëkohësisht golashënuesi më i mirë në historinë e kampionatit australian. Ai ka luajtur me Brisbane Roar, Melbourne Victory dhe së fundmi me Wester United . Ai ka shënuar 122 gola deri më tani në kampionatin australian.


Shtuar 2.01.2020 12:23