E tmerrshme! Tre burra gënjejnë gruan se po udhëtonte me taksi para se ta përdhunojnë dhe t’i kërkojnë tarifën e shërbimit

Tre grabitqarë seksualë ‘të pa penduar’ që mashtruan një grua të vetmuar duke menduar se po hipte në një taksi të licencuar pas një nate jashtë para se ta përdhunonin dhe të kërkonin një tarifë prej 20 £ për udhëtimin, janë shpallur fajtorë.

Viktima synonte të shkonte në shtëpi nga një natë jashtë në Hull më 30 korrik të vitit të kaluar, kur ajo u fut në një radhë makinash të parkuara në Ferensway, duke besuar se ishte një taksi. Pasi hyri në automjet, gruaja u përzu nga banda, e cila më pas e nënshtrua atë në një ‘provë të tmerrshme dhe krejtësisht traumatizuese për nevojat e tyre perverse’.

Pas një gjyqi tetë-ditor në Gjykatën e Hull, Bakhtullah Safi dhe Habibullah Ahmadzai, të dy 18 vjeç, u shpallën fajtorë për përdhunim dje. Kehan Safi, 26 vjeç, u deklarua fajtor për përdhunim në një seancë të mëparshme. Në gjyq u dëgjua se si gjatë udhëtimit grabitqarët vazhduan të mashtronin viktimën se ishte një taksi e licencuar. Pasi e përdhunoi, Bakhtullah kërkoi një tarifë prej 20 £, por gruaja refuzoi dhe iku.

Detektivët zbuluan nëpërmjet kamerave të sigurisë momentin kur gruaja hyri në automjet dhe të Bakhtullah duke u larguar drejt qendrës spitalore të Hull. Automjeti u identifikua se ishte i regjistruar në emër të Bakhtullah. Policia zbuloi se Bakhtuallah udhëtoi nga Ferensway, ku e morën atë, përpara se ta linin gruan në një adresë në Hull, ku ajo u lejua të dilte nga automjeti.

Të tre burrat u intervistuan nga detektivët dhe më pas u akuzuan për përdhunim.

Pasi trupi gjykues ktheu vendimin e fajësisë dje, të tre burrave u është caktuar masa e paraburgimit dhe do të dënohen më 2 prill.

Oficeri i çështjes, Detektivi Ashley Webster tha: ‘Ky ishte një rast vërtet shqetësues dhe jam i kënaqur që këta burra tani janë prapa hekurave dhe po ndëshkohen për këtë sulm të tmerrshëm.

“Nuk mund të filloj të shpreh me fjalë guximin që gruaja ka treguar gjatë hetimeve dhe proceseve gjyqësore dhe dua të falënderoj sinqerisht pasi ajo ka ndihmuar që këta burra të neveritshëm të largohen nga rrugët tona”, shtoi ai.
Hfdd
Ffd
Sdgsd


Shtuar 15.02.2024 17:25