Çfarë Turqie, mposht bindshëm edhe Norvegjinë e Haaland (VIDEO)

Kombëtarja e Turqisë ka shënuar fitoren e dytë me radhë në fazën para-kualifikuese për Botërorin ‘Katari 2022’.

Turqia mposhti me lehtësi 3 me 0 Kombëtaren e Norvegjisë.

 

 

Golat për turqit i shënuan, Soyuncu dhe Tufan dopiet.

Goli i fundit i shënuar nga Ozan Tufan ishte diçka ndryshe dhe që i dha hijeshi  kësaj fitoreje të Turqisë.

Me këtë fitore, Turqia tani kryeson tabelën e grupit G, me 6 pikë – aq sa ka edhe Mali i Zi.

 


Shtuar 27.03.2021 19:57