Holanda mposht me rezultat të pastër Latoninë (VIDEO)

Holanda reagoi pas humbjes në Stamboll dhe siguroi tre pikët e para.

“Tulipanët” mposhtën 2-0 Letoninë.

Steven Berghuis zhbllokoi ndeshjen pas gjysmë ore lojë, ndërsa Luuk De Jong realizoi golin e dytë të Holandës në minutën e 69-të.

Holanda tashmë renditet në vendin me 3 pikë po aq sa edhe Norvegjia, ndërsa vendi i parë mbahet nga Turqia dhe Mali i Zi me nga 6 pikë.


Shtuar 27.03.2021 20:04