As qëndrimin te Reali, as kalimin te Roma: Kjo është dëshira e madhe e Hazard

Eden Hazard nuk dëshiron të vazhdojë në Real Madrid sezonin e ardhshëm.Belgu nuk ka kaluar një periudhë të mirë Madrid,  kjo për shkak edhe të dëmtimeve të shumta që kaluar këtë sezon.

Siç u theksua nga Anglia, futbollisti është çmendur që të kthehet te Chelsea. Anësori është i lodhur që kritikat i varen gjithmonë dhe shpreson të përmbushë dëshirën e tij për t’u kthyer në Londër këtë verë.

Nga ana e saj, skuadra e bardhë është e gatshme të hap derën e daljes por jo me çdo çmim. Duhet të mbahet mend se Hazard arriti në kryeqytetin e Spanjës pasi bardhezinjtë paguanin 100 milion €, një shumë që do të jetë e pamundur të mblidhet sot.

Vlera e tregut të belgut ka rënë ndjeshëm dhe sot bardhezinjtë do të ishin të gatshëm ta transferonin atë për një shifër afër 40 milion €. /albeu.com/

Shtuar 25.05.2021 03:05