ZYRTARE/ Man.City bën goditjen e dytë të madhe në merkato, pas Haaland në “Etihad” mbërrin dhe Philips

Manchester City ka bërë zyrtare goditjen e dytë të madhe në këtë merkato, kur pas transferimit të Haaland, kanë nënshkruar edhe me mesfushorin e Leeds, Kalvin Philips.

Anglezi ka nënshkruar një kontratë me “citizens” deri në vitin 2028.

City do t’i paguajë 48 milionë euro Leeds-it, ku përfshihet edhe lojtari i të rinjve Darko Gyabi si pjesë e marrëveshjes. /albeu.com