Kryeministri Rama në Hagë, takohet me zyrtarë të lartë (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka shkuar këtë të hënë në Hagë.

Kreu i qeverisë ka ndarë pamje nga Haga, ku shihet se është takuar me Presidentin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Kancelarin dhe Kryeprokurorin e kësaj gjykate.

Postimi i Ramws:

Hagë – Me presidentin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Piotr Hofmański dhe Kancelarin Pieter Lewis, si dhe me Kryeprokurorin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Karim Khan”, shkruan Rama. /albeu.com