Zidane: Kemi vuajtur shumë këtë vit dhe tani duhet të kënaqemi

Zinedine Zidane ishte më se i kënaqur me lojën e ekipit të tij. Plani funksionoi në mënyrë të përsosur dhe ai e zgjidhi lojën ndërsa ishte në gjendje të shpërndante pushime duke menduar për betejën kundër Liverpool. Skuadra e tij do të paraqitet në Ligën e Kampionëve në një moment optimal, edhe pse Pool janë fjalë të mëdha dhe do ta bëjnë atë më të vështirë se Eibar.

“Ne nuk shohim asgjë nga ato, ne shikojmë nga dita në ditë. Së pari ishte ndeshja e sotme dhe ne bëmë shumë mirë, duke filluar lojën shumë mirë. Tani ne duhet të pushojmë dhe të përgatitemi mirë. Ne e dimë se ku kemi ardhur nga, ne kemi vuajtur shumë këtë herë. sezon, dhe tani është koha për të shijuar “.

“Ne jemi në një moment të mirë, sepse rezultatet janë të mira. Ne e mbrojtëm golin shumë mirë dhe po luajmë mirë, për ne është e rëndësishme.”

“Kur bëhet fjalë për të mbrojtur, të gjithë duhet të jemi në rolin tonë. Por kur bëhet fjalë për të sulmuar, ka liri.”

I pyetur për Asension, Zizu u përgjigj:

“Unë jam i lumtur për Marco, është e rëndësishme për një lojtar të shënojë gola. Isshtë e rëndësishme sepse i jep besim dhe energji. Për të është e rëndësishme të shënojë dhe e shoh mirë”.

 

 

Shtuar 4.04.2021 09:04