Fitorja me Bolognan, Conte: Scudetto? Hap përpara, por rruga është akoma e gjatë

Pas fitores së rëndësishme me Bolognen, Antonio Conte është i kënaqur.

“Ishte e pashmangshme që sa më afër t’i afrohemi fundit, aq më e vështirë bëhet çdo fitore -,shpjegoi trajneri i Interit. -Fitorja në Bolognan na bën të bëjmë një hap të madh përpara .”

“Scudetto? Duhet të fitohet në fushë. Duhet të ketë matematika për t’ju dhënë titullin , shtoi ai.. Ka dhjetë ndeshje për të luajtur, për ne rruga është akoma e gjatë. Unë mendoj se vendi i parë është i merituar, por ende nuk kemi fituar asgjë “.

“Merita jonë, ata janë një ekip i shkëlqyeshëm me një trajner shumë të mirë , shpjegoi Conte duke analizuar ndeshjen kundër Bolonjës –

Sot ishte një ditë shumë e gjatë. Unë së pari pashë ndeshjen e Milanit, pastaj atë të Romës,  por nuk e pashë ndeshjen Juventusit “. “Në fund të fundit nuk ishte e lehtë për të luajtur, por përgëzime për djemtë sepse pas ekipeve kombëtare nuk është kurrë e lehtë”, tha Conte.

“Djemtë i kushtuan vëmendje dhe shpirtit të duhur, por kjo është një fitore që duhet të vuloset nga rikuperimi i së Mërkurës kundër Sassuolo”, këmbënguli Conte. /albeu.com/

 

Shtuar 4.04.2021 08:04