Xherdan Shaqiri bëhet me ekip të ri

Lyon ka nevojë për lojtarë krijues për të forcuar sulmin.

Moussa Dembele, Islam Slimani, Karl Toko Ekambi, Houssem Aouar dhe Rayan Cherki nuk janë mjaftueshëm – dhe mbi të gjitha – disa prej tyre mund të “fluturojnë” diku tjetër deri më 31 gusht.

Për këtë arsye drejtuesit e klubit francez e kanë përë të nevojshme për vepronin në këtë sektor të lojës. E gjithçka duket se ka përfunduar.

Sipas informacioneve nga mediat franceze, klubi “Rhone” ka përfunduar me sukses transferimin e futbollistit me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqirit, nga Liverpooli.

Sulmuesi 29-vjeçar, i cili u zbulua tek Basel para se të bashkohej me Bayern Munich (në 2012) pastaj Stoke City (në 2015), e më pas aventura e suksesshme tek “të kuqtë.

Lyon pritet të derdh në arkat e klubit të Liverpool shumën e 12 milionë eurove për kartonin e Shaqirit.


Shtuar 22.08.2021 21:37