Wayne Rooney pranë rikthimit tek ish-klubi i tij

Wayne Rooney mund të bëjë një rikthim të bujshëm te Everton nëse Rafa Benitez detyrohet të largohet.

Pronari i Evertonit, Farhad Moshiri, është i dëshpëruar që spanjolli të ketë sukses pasi u bë emërimi i tij i pestë si menaxher në Goodison Park.

Por Moshiri dhe bordi i tij e dinë se duhet të kenë një plan emergjence nëse largojnë ish-shefin e Liverpool-it, Benitez.

Dhe Rooney, i cili po përpiqet dëshpërimisht të mbajë klubin e Derby në Championship, është në radarin e tyre.

SunSport kupton se janë krijuar linja komunikimi jozyrtare mes tij dhe klubit ku ai filloi karrierën e tij si lojtar.

Benitez është sërish nën presion pas disfatës 3-1 të së dielës në Crystal Palace./h.ll/albeu.com


Shtuar 15.12.2021 11:02