Vlahovic drejt Torinos, Fiorentina ofertë yllit të Baselit për të zëvendësuar serbin

Arthur Cebral, sulmuesi i Baselit, po shihet nga disa ekipe të mëdha këtë merkato dimri.

Braziliani u tentua nga Barcelona dhe Arsenali, por pa sukses. Tani është Fiorentina ajo që është vënë pas.

Me Vlahovic thuajse të larguar. Klubi “vjollcë” i ka bërë tashmë një ofertë fillestare klubit zviceran për Cebral prej 14 milion eurosh plus dy bonuse të tjera, sipas Fabrizio Romanos.

Sulmuesi është opsini kryesor i Fiores nëse Vlahovic largohet përfundimisht. r.t/albeu.com

Shtuar 25.01.2022 11:30