Takohen Kovaçevski dhe Petkov, çfarë diskutuan dy kryeministrat

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski dhe kryeministri i Bullgarisë, Kirill Pektov kanë zhvilluar një takim në kuadër të vizitës zyrtare të delegacionit qeveritar të Maqedonisë së Veriut në Bullgari.

Dy kryeministrat kanë diskutuar për vendosjen e “themeleve” të marrëdhënies bilaterale mes dy vendeve në disa fusha bashkëpunimi.

Kryetarët e Qeverive të Maqedonisë dhe Bullgarisë, Dimitar Kovaçevski dhe Kirill Petkov folën edhe për një sërë çështjesh të tjera me rëndësi./albeu.com/

 

Shtuar 25.01.2022 11:27