VIDEO/ UEFA publikon videon emocionuese për Armando Brojën

Armando Broja u rikthyer në fushë pas 287 ditësh mungese. Te Shqipëria e presin krahëhapur për ndeshjen e radhës në tetor ndaj Republikës së Çekisë, takim ky i vlefshëm për një biletë në Euro 2024.

Ndërkohë së fundmi, UEFA “foli” sërish shqip, ku në një postim në rrjetet sociale shkruan: “Broja zjarr, u kthye nga lëndimi në fundjavë”.

Në videon e shpërndarë në faqen zyrtarë të UEFA shihen golat e lojtarit kuqezi ndaj Hungarisë dhe San Marinos.

Momente këto tepër speciale, që kanë çuar peshë zemrat e tifozëve kuqezinj. Shpresohet shumë që këto emocione të përsëriten edhe ndaj Çekisë, për të “vulosur” kualifikimin në Europian.

Armando Broja pritet të jetë një element i rëndësishëm i Shqipërisë së Silvinjos. Cilësitë e tij nuk diskutohen dhe tashmë alternativat për ofensivën e Kombëtares janë të shumta.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UEFA EURO 2024 (@euro2024)


Shtuar 27.09.2023 08:49