Vetëm 2 humbje në 10 ndeshje ndaj Barcelonës, Zidane i rekordeve (FOTO LAJM)

Ndeshja e sonte kundër Barcelonës do të jetë e 11-ta për Zinedine Zidane në krye të Real Madrid.

Në 10 klasikët e mëparshëm nën francezin, Los Blancos kanë humbur 2 ndeshje, duke marrë 5 fitore dhe duke barazuar tri herë.

Në 4 ndeshje, Real Madrid ka pasur një rekord të përzier deri më tani pasi e kanë mposhtur Barcelona dy herë, por kanë humbur gjithashtu dy herë të tjera.

Me Zizou në krye, Los Blancos kanë shënuar 17 gola, duke pësuar 12 sosh, pra, një bilanc pozitiv për ta.

Real Madrid ka mbajtur portën tri herë të pastër ndaj Barcelonës në krye me Zinedine Zidane dhe vetëm dy herë nuk ka shënuar asnjëherë./


Shtuar 10.04.2021 16:28