Umtiti ka rinovuar, por mund të mos qëndrojë te Barça, kërkesa nga Premier League dhe Serie A

Rinovimi i Samuel Umtiti me Barcelonën befasoi shumë të brendshëm, duke pasur parasysh se mbrojtësi francez prej muajsh ishte në listën e transferimeve.

Megjithatë, nuk është e sigurt që katalanasit nuk kanë ndërmend ta dërgojnë për të luajtur në formë huazimi.

Ish-lojtari i Lyon kërkohet në Premier League, Serie A dhe Ligue One. Në gjurmët e tij, raporton RMC Sport, mbi të gjitha është Monaco, i cili mund të jetë serioz nëse do të realizohej shitja e Benoit Badiashile.  /albeu.com/


Shtuar 12.01.2022 16:33