Ukrainë – Francë, formacionet zyrtare: Benzema në stol

Ukraina dhe Franca do të ndeshen sonte në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për botërorin, Katar 2022.

Për “gjelat” mungon i Kylian Mbappe e Kante për shkak dëmtimi, ndërsa Deschamps ka vendosur të lërë në stol edhe Karim Benzema, me sulmin që do të përbehet nga Martial-Griezmann-Coman.

Formacionet zyrtare:

Ukraina: Pyatov; Matviyenko, Krivstov, Zabarnyi; Tymychyk, Stepanenko, Shaparenko, Mykolenko; Yarmolenko, Tsigankov; Yaremchuk.

Franca: Lloris; Dubois, Zouma, Kimpembe, Digne; Rabiot, Pogba, Tchouameni; Martial, Griezmann, Coman./albeu.com/

 


Shtuar 4.09.2021 20:18