U largua nga Kina, Benitez i qartë: Prioriteti im mbetet Premier League

Që pas largimit nga stoli i Dalian në Kinë, Rafael Benitez është i papunë. Sëfundmi është folur për një rikthim të tijin në stolin e Napolit, por në një intervistë të dhënë për gazetën spanjolle Marca Benitez ka zbuluar se prioriteti i tij mbetet Premier League me Rafën që pret një ofertë nga nga ndonjë klub i kampionatit anglez.

“Kam marrë më shumë se një ofertë në muajin e fundit, por nuk më pëlqeu projekti, nuk ishte as momenti i duhur për t’u rikthyer.Kisha shumë nevoja të kaloja kohën me familjen time. Dua një klub ambicioz, që lufton për fitimin e trofeve. Prioriteti im mbetet Premier League. Eksperiencat e mia me Liverpool, Chelsea dhe Newcastle kanë qenë të mbushura me kënaqësi. Familja ime jeton në Angli dhe mbetet kampionati më i kompletuar në çdo aspekt“, deklaroi Benitez.


Shtuar 6.04.2021 12:25