SONDAZHI/ Durrësi në garë të ashpër, kë duan më shumë qytetarët nga kampi demokrat

Jemi vetëm pak ditë larg nga data e zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri dhe fushata zgjedhore ka ndezur ashpër garën.

Në Durrës sfida vazhdon me tone të ashpra nga 3 partitë kryesore ku secila prej  shpreson fitore.

Por si po flasin sondazhet në kohë reale për këtë garë zgjedhore?

sondazhin e bërë publik nga Albeu.com, me një numër rekord pjesëmarrësish, në 24 orët e fundit, rezultati i përgjithshëm tregon se në listën e PD-së, kryeson Ferdinand Xhaferaj me 19.23 %, ndërsa ndiqet nga Edi Paloka me 18.85%.

KLIKO PËR TË PARË REZULTATET E SONDAZHIT!

Shfletoni më poshtë për të parë galerinë e plotë të sondazhit të deritanishëm nga Albeu.com./albeu.com/

PD, rezultatet në qytetin e Durrësit


Shtuar 6.04.2021 12:16