Tottenham rrit ofertën për bomberin brazilian

Tottenham është gati të ngrejë ofertën për Richarlison, sulmuesin brazilian të Everton. Klubi nga Liverpool refuzoi 23 milionë plus kartonin e Steven Bergwijn, tani Spurs synojnë të rrisin ndjeshëm paratë.

Siç raporton Sun, vullneti i Tottenhamit është që të vendosë një operacion 115 milionë euro për Richarlison dhe talentin e ri të  lindur në 2001 Anthony Gordon. Me këto shifra, Evertoni nuk ka gjasa të refuzojë. /albeu.com/

Richarlison ka vendosur të largohet nga Evertoni, garë e madhe për  shërbimet e tij - Telegrafi

Shtuar 29.06.2022 18:41