Tottenham po shqyrton mundësinë e largimit të Delle Alli

Sipas The Athletic, Tottenham është i gatshëm të përfshijë Dele Allin në listën e largimeve në janar. Ata pohojnë se gjëja më e sigurt është se ai do të transferohet në kërkim të rikuperimit të nivelit të tij më të mirë. 

Pas një fillimi të mbarë të fushatës me Nunon, mesfushori anglez është zhdukur me arritjen e rezultateve të dobëta, përveç ardhjes së Antonio Contes, i cili duket se nuk gjen vend në planet e tij. 

PSG ishte i interesuar shumë kohë më parë, por Tottenham nuk donte të dorëzohej me largimin e tij. Tani edhe Levy edhe Paratici kanë ndryshuar mendje. 

Anglezi ka një pjesë të reduktuar të tregut pasi niveli i tij i ulët në fushatat e fundit do të thotë se Tottenham nuk mund të kërkojë shifrën që dëshiron për lojtarin dhe që disa klube e pranojnë. Kështu, ata e kuptojnë se një detyrë është më e mira për dy palët që mbeten të lidhura me kontratë deri në vitin 2024. /albeu.com


Shtuar 13.12.2021 21:08